Czy można wykorzystywać medyczną marihuanę w leczeniu raka?

W jakich nowotworach medyczna marihuana może być wykorzystywana?

Istnieje wiele niezbitych dowodów na to, że konopie indyjskie są lekarstwem na raka i to bardzo efektywnym. Wiele działaczy, uważa konopie za najbardziej lecznicze rośliny na całym świecie, które powinny być całkowicie udostępnione dla pacjentów, cierpiących na wiele chorób.

Czy marihuana może być lekiem na raka?

Dobre skutki przyjmowania kanabidiolu, naukowcy stwierdzili w trakcie badań, które zostały zorganizowane w Molecular Cancer Therapeutics, które dotyczyły raka piersi. Okazało się w trakcie nich, że CBD prowadzi do zmniejszenia się występowania przerzutów u pacjentów z rakiem sutka. Czasopismo PLoS ONE zamieściło artykuł z informacją, iż korzystanie z medycznej marihuany w leczeniu nowotworów piersi zmniejsza widocznie agresywność raka.

Kolejne badania, wykazały również dobre efekty stosowania marihuany w trakcie leczenia raka jelita grubego. Badana wówczas komórki nabłonkowe, wykazano, że kannabinoidy apoptotyczne, antyproliferacyjne i antymetastatyczne, zmniejszają uwalnianie się cytokin, a także dzięki nim rany zaczynają w szybkim tempie się goić.

Marihuana a białaczka

Naukowcy pokładają również swoją nadzieję w marihuanie, podczas walki z białaczką. Podczas badań, stwierdzono, że THC nie tylko działa poprzez wyniszczanie komórek nowotworowych, ale i także wzmacnia efekty przyjmowania innych leków w trakcie tej choroby.

Czerniak

Konopie indyjskie, mogą również okazać się nieocenione w trakcie leczenia jednego z najbardziej śmiercionośnych nowotworów, czyli czerniaka. Ograniczają jego przerzuty i mają wpływ na wyniszczanie komórek rakowych.

Więcej na https://www.taniesianie.pl/

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*