Jakie stanowisko wobec legalizacji marihuany zajmuje nowy prezydent USA?

Nowy prezydent USA i jego wcześniejsze poglądy na temat marihuany

O Donaldzie Trumpie świat usłyszał w momencie, gdy oświadczył, że zamierza ubiegać się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Amerykanie znali go dużo wcześniej, bo działał w biznesie i w polityce. Donald Trump głośno wypowiadał się na temat różnych ważnych dla Amerykanów kwestii od dość dawna. Zwolennicy legalizacji marihuany pamiętają jego wypowiedzi sprzed dwudziestu siedmiu lat. Młody Trump mówił wówczas, że jego zdaniem rząd niepotrzebnie bawi się z gangami narkotykowymi w przegraną z góry wojnę. Zamiast tego, powinien zalegalizować substancje odurzające, po które ludzie i tak sięgają. Legalizacja narkotyków przyniosłaby dochody w postaci podatków. Dochody te można by przeznaczyć na edukację młodych ludzi w zakresie konsekwencji sięgania po narkotyki. Przed niemal trzydziestu laty, Donald Trump był gorącym zwolennikiem legalizacji marihuany w Stanach Zjednoczonych.

Postawa Donalda Trumpa w trakcie kampanii wyborczej

Zwolennicy legalnej marihuany w Ameryce przecierali oczy ze zdumienia słysząc co prezydent elekt mówi na ten temat. Zdumienie było spowodowane tym, że to co mówił nie miało wiele wspólnego z tym, co deklarował dwadzieścia siedem lat wcześniej. Podczas kampanii wyborczej Trump akcentował, że widzi wyraźną różnicę między marihuaną medyczną i rekreacyjną. Jeśli chodzi o konopie medyczne, deklarował, że zrobi wszystko, by amerykańscy chorzy mieli do nich łatwy dostęp. Co do marihuany rekreacyjnej nie mówił nic lub powątpiewał w sens jej legalizowania. Jego poprzednik Barack Obama w roku 2016 zalegalizował marihuanę w czterech stanach.

Aktualne poczynania Trumpa

Fakty są takie, że jak na razie legalizacja medycznej marihuany w Ameryce nie przybiera na sile. Zwolenników powszechnego dostępu do popularnej trawki najbardziej niepokoi fakt, że nowy prezydent na dwóch najwyższych stanowiskach w polityce narkotykowej posadził dwóch gorących przeciwników legalizacji hodowli konopi i produkcji popularnego narkotyku. Toma Price’a ustanowił Sekretarzem Zdrowia, a Jeffa Sessionsa uczynił Prokuratorem Generalnym.

Źródło informacji https://www.taniesianie.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*