Lovegra – działanie i dawkowanie

Lek Lovegra bardzo często nazywany jest Viagrą dla kobiet. Jest to relatywnie nowy produkt, który jest skierowany do zwalczania zaburzeń seksualnych u kobiet. Zaburzenia seksualne definiowane są jako obniżony popęd seksualny lub brak popędu płciowego. 

Jak działa Lovegra?

Jedna tabletka preparatu Lovegra 100 mg zawiera 100 mg cytrynianu sildenafilu, który pełni funkcję inhibitora fosfodiesterazy (PDE-5), czyli zwiększa przepływ krwi do narządów płciowych przez obecność tlenku azotu. Warto również wiedzieć, że jednocześnie zwiększana jest wilgotność pochwy, co pozwala na zapobiegnięcie suchości. W efekcie kobieta po przyjęciu preparatu Lovegra będzie wstanie uzyskać orgazm w trakcie stosunku płciowego.

Do największych zalet stosowania preparatu Lovegra należy zaliczyć:

– zwiększenie wrażliwości na pobudzenie seksualne

– zwiększenie kobiecego libido

– duża skuteczność szczególnie w przypadku kobiet po menopauzie czy histerektomii

– zwiększenie przepływu krwi do genitaliów

Dawkowanie leku Lovegra

Rekomendowana początkowa dawka wynosi tabletki Lovegra 100mg i należy ją przyjąć od 46 do 60 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Oczywiście nie powinno się stosować więcej niż 1 tabletki na dobę. Warto pamiętać, że preparat zadziała dopiero wtedy, gdy odbędzie się stymulacja seksualna. Lek zaczyna działać od 45 do 60 minut od momentu przyjęcia, natomiast efekt będzie trwał do 5 godzin. Należy również mieć świadomość, aby przed przyjmowaniem tabletki nie jeść tłustych pokarmów oraz nie pić większych ilości alkoholu, ponieważ może to się przyczynić do osłabienia działania preparatu.

Skutki uboczne

Stosowanie leku Lovegra tak samo jak w przypadku innych leków wiąże się z ewentualnym wystąpieniem skutków ubocznych. Do najczęściej występujących niepożądanych działań tego preparatu należy zaliczyć bóle mięśni, pleców, nóg, ramion czy głowy, a także zgagę, zaczerwienienie twarzy, uczucie zatkanego nosa czy niestrawność. Wymienione skutki uboczne doświadczyło zaledwie od 1 do 10% pacjentek.

Artykuł na podstawie danych z https://www.aptekakamagra.pl/lovegra.html